Pablo Picasso

Pablo Picasso a celá jeho rodina se v roce Roku 1891 usazuje v La Coruni. O 4 roky později se spolu s rodinou stěhuje do Barcelony,kde vstupuje na Akademii krásných umění. V r.1900 organizuje výstavu v literární kavárně „U čtyř koček“. V říjnu jede poprvé do Paříže. Tři roky poté se opět vrací do Paříže,kde je až do jara téhož roku. Seznamuje se zde s Maxem Jacobem.

V říjnu roku následujícího opouští definitivně Barcelonu a usazuje se v Paříži, o dva roky později se seznamuje s Matisse a rok nato maluje obraz Slečny Avignonu,kam v roce 1912 jede a seznamuje se zde s Georgem Braquem. Roku 1913 umírá jeho otec. Léto téhož roku tráví s Braquem,Juanem Grisem a Jacobem. V roce 1917 se zamiluje do ruské tanečnice Olgy Khoklové,se kterou se o rok později ožení a která mu r.1921 porodí syna Pabla,kterého v jeho třech letech namaloval.

V roce 1925 se aktivně účastní výstavy surrealistických malířů. V r.1934 podniká cestu do Španělska a rozchází se s Olgou. Během občanské války ve Španělsku maluje z Paříže obraz „Guernica“,seznamuje se s Paulem Klee. Za dva roky pořádá retrospektivní výstavu v Muzeu moderního umění v New Yorku. Ve stejném roce umírá jeho matka. R.1944 vystavuje v Paříži a vstupuje do komunistické strany Francie. Za dva roky se seznamuje s Francois Gilotovou,s kterou má dvě děti-Clauda,naroze- ného r.1947 a Palomu,která se narodila o dva roky později.

Rok před narozením Palomy cestuje do Polska,aby se účastnil Světového mírového kongresu. R.1952 maluje obraz Válka a mír a o rok později se rozchází s Francoise. V r.1955 se usazuje v Cannes. Za dva roky maluje obraz „Las Meninas“,inspirovaný Velázquezovým dílem. O rok později si bere Jacqueline Roqueovou. R.1966 pořádá velkou retrospektivní výstavu v Grand Palais v Paříži. Umírá r.1973 v Notre-Dammu.

Hodnocení životopisu Pablo Picasso

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  3 925×
  317 slov

Komentáře k životopisu Pablo Picasso