Onemocnění pohybového aparátu

skolióza – je jedna z forem deformací páteře, je to ortopedické onemocnění se sklonem k strukturálním změnám a posunutí obratlů do různých úhlů

nožní klenba a plochá klenba – nožní klenba je část chodidla, která tlumí veškeré nárazy při došlapu na tvrdou podložku a odlehčuje tak kloubům a tím chrání naší páteř aby se na ni nepřenášeli velké otřesy. Plochá klenba vzniká tím že se původně zdravá klenba stále více snižuje až vzniká plochá klenba (noha). Pluchou klenbou trpí nejčastěji lidé s nadváhou protože právě jejich nohy jsou v tomto směru nejvíce zatěžovány.

rozštěpy – rozštěp rtu čelisti a patra je vrozená vývojová vada která vzniká již v 6. – 12. týdnu těhotenství tím že nedojde k přirozenému spojení střední a boční části obličeje.

revmatismus – neboli revmatické nemoci jsou interní choroby našeho pohybového ústrojí. Tyto nemoci jsou charakteristické dlouhodobým zánětem svalů, šlach nebo kloubů. Patří sem například revmatoidní artritida která se řadí k bolestem kloubů.

artróza – jde o degenerativní onemocnění kloubů kdekoli na těle, je spojeno s poškozením kloubní chrupavky, nejčastěji na klubech které jsou nejvíce zatíženy (koleno, kyčel, páteř) ,ale objevuje se i na prstech či krku.

osteoporóza – neboli řídnutí kostí, úbytek hmoty s následným zvýšením jejich křehkosti a náchylnosti ke zlomeninám

Hodnocení referátu Onemocnění pohybového aparátu

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  29. říjen 2019
  1 320×
  206 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Onemocnění pohybového aparátu