Výroba folií

Osnova:1)ÚVOD-Suroviny pro výrobu

2)STAŤ-a)Výroba folie

b)Barevné folie

c)objednávka výrobků

3)ZÁVĚR-Využití výrobků

Výroba polyethylenových folií

Folie se vyrábí z polyethylenu (zkratka PELD) ,ten se vyrábí z granulátů a ty se vyrábí z ropy.Existuje několik druhů strojů. Tento na výrobu polyethylenových folií se nazývá EXTRUDER s nafukovací hlavou.

Zde se granulát zahřívá až na 170 C - granulát je roztaven a šnekovým dopravníkem ( je tady velký tlak) je vytlačován štěrbinou ve výfukové hlavě.Tady je pomocí vzduchu vyfouknut válec(tady se řídí šířka folie) a jde nahoru,kde se už vychladlá folie skládá na odbírací válec,a potom je navíjena na papírové role.Po tomto procesu se vyrobená folie se ještě zpracovává na sáčky a pytle.Celá role se nasadí do držáku stříhacího stroje,pomocí počítače se nastaví velikost sáčku , stroj folii nakrájí a zároveň pomocí vyhřívaného nože (250 C) svařují a jsou podle objednávky prodávány.

Další možností výroby jsou barevné výrobky.Vyrábí se úplně stejně jako bezbarvé, akorát se přidá barva do granulátu.Veškerý tento materiál je recyklovatelný, což je důležité pro ekologii.

Při objednání výrobků musíte určit rozměr(šířka ,výška),tloušťku,barevnost a musí být dohodnuta cena a termín výroby.Balí se do kartonových krabic a na krabici musí být nalepen štítek,kde je napsáno –odběratel,rozměr,množství,datum výroby a podpis pracovníka.Nejmenší šířka folie může být 30 mikro =0,03mm a největší 200 mikro=0,2 mm.

Využití výrobků z PELD folií je v textilním průmyslu,potravinovém průmyslu,obalové technice,prodávány jsou také odpadové pytle,svačinové sáčky nebo strečové folie.

Hodnocení referátu Výroba folií

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  19. květen 2008
  3 108×
  260 slov

Komentáře k referátu Výroba folií