Maturita-a co potom?

V dobách minulých si všichni dobře pamatujeme, že v managementu většinou figurovali lidé, jež měli nějaké zkušenosti, to znamená byli vyššího věku. Také ještě neexistoval takový počet středních škol se zaměřením na ekonomiku. Mladí lidé nebyli v tomto oboru moc frekventovaní. Většinou byl management každé firmy zastoupen staršími lidmi, protože všichni měli za to, že čím starší člověk je, tím více zkušeností má a tím je produktivnější. Ovšem není tomu tak, jelikož názory i pravidla se v managementu neustále mění a inovují.

V dnešní době je mnoho mladých lidí, kteří jsou už v topmanagementu firmy a firma prosperuje. Už se nedělají rozdíly mezi starší a mladší generací. Jde teď o znalosti a dovednosti. Mladí lidé mají více nových poznatků, jsou flexibilnější, lépe informovaní, mají modernější názory.

Dnes již existuje mnoho škol přímo zaměřených na tento obor a tudíž i mnoho mladých lidí, jež chtějí získat práci v této oblasti. Samozřejmě, že míst bohužel není tolik, kolik je uchazečů. A to je problém.

Dalším problémem je také praxe. Mnoho firem dnes požaduje minimální praxi dva roky v oboru a to téměř žádný čerstvý absolvent střední školy se zaměřením na management či ekonomiku nemá, samozřejmě že existují i vyjímky. A tak čerstvým maturantům nezbývá nic jiného, než si hledat zatím něco přechodného, aby měli alespoň nějaké finanční prostředky. Chápu, že firmy požadují tuto praxi z jistých důvodů, ale měli by poskytnout i nějakou šanci absolventům středních škol.

Řada studentů v dnešní době ovšem pokračuje ve svém studiu a hlásí se na vysoké školy s ekonomickým zaměřením, a tím si zvyšují možnosti přijetí do zaměstnání.

Bohužel v dnešní době je pořád ještě málo vysokých státních škol, zaměřených jen na ekonomiku a uchazečů stále přibývá z důvodu rostoucího počtu středních ekonomických škol.

Co tedy říci na závěr? Pokud se již dostaneme na vysokou školu a dostudujeme, máme reálnější šanci získat zaměstnání, které nám vyhovuje. Mladá generace je vítána téměř ve všech firmách. Musíme mít ovšem notnou dávku štěstí, odvahy a snahy.

Hodnocení referátu Maturita-a co potom?

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  2 872×
  327 slov

Komentáře k referátu Maturita-a co potom?