Mé budoucí povolání (úvaha)

Každý z nás si prožil situaci, kdy si vybíral své budoucí povolání. Těžké rozhodování zvlášť pro ty, co ještě neví, jakým směrem se vydají. Musí se také podrobit tlaku rodičů a známých. Já mám výhodu, protože jsem si již volbu povolání ujasnila. Nyní navštěvuji 9.ročník na základní škole. Přijímačky mi již klepou na dveře. Snad je udělám. Taky se bojíte stejně jako já? připravuji se na svůj krok do neznámého prostředí střední školy.

Jakou profesi bych vlastně chtěla vykonávat? Pokud se mi to povede, zamířím do policejních řad. Přesněji ze mě bude příslušník Policie České republiky. Na čem zapracuji ještě před nástupem na střední školu? Hlavně na své fyzické kondici a rozšíření si znalostí z oboru. Kterými školami a školeními musím projít v rámci cesty ke svému snu? Zahájit studium na střední škole v maturitním oboru nejlépe právního zaměření. Proplout k maturitě, kterou úspěšně složit. Po maturitě máte na výběr, jestli chcete jít pracovat k Policii přímo, nebo půjdete studovat na Policejní akademii, která vám rozšíří možnosti uplatnění, protože s policisty se může stát kriminalista či vyšetřovatel.

Studium máte úspěšně za sebou a nezbývá vám nic jiného, než vyrazit na přijímací testy k Policii. Absolvujete fyzické, psychické a zdravotní testy. V rámci fyzických testů děláte běh na 60 metrů, kliky, celomotorický test a běh na 1 kilometr. Při psychických testech vás potrápí dotazník a pohovor s psychologem. Odpovídejte pravdu, poznají to. Na závěr vás čeká zdravotní prohlídka v nemocnici a test barvocitu. Já osobně se nejvíce bojím fyzických testů, neboť moje fyzická kondice není na tom moc dobře. Po přijetí ještě projdete několika školeními a hurá jste plnohodnotný příslušník Policie České republiky.

Proč jsem si vybrala povolání příslušníka Policie České republiky? Baví mě pomáhat druhým a řešit jejich starosti. vždycky mě fascinovalo prostředí soudu a policejní služebny. Zajímám se o práva a zákony. Hlavně bych chtěla vykonávat zaměstnání venku, ne někde v kanceláři. V neposlední řadě zažiji adrenalin a dobrý pocit z odvedené práce, která bude za mnou vidět.

Co na to říká má rodina? Podporuje mě, ale mají strach, protože při práci u Policie se mohu dostat do kontaktu s agresivním pachatelem. Nejvíce moje volba udělala radost dědovi, neboť on vykonával profesi dobrovolného hasiče a k integrovanému záchrannému systému má blízko. Brácha si dělá legraci, že ho z každého prohřešku dostanu a prominu mu pokuty za rychlost. Kamarádům se moje myšlenka líbí a podporují

Závěrem bych jen poradila všem, co nevědí. Rozhodněte se samy a nenechte se nikým ovlivňovat. Já se rozhodla sama a jsem za to ráda. Mým snem je být policistkou a zachránit, co nejvíce lidí.

 

 

 

Hodnocení slohové práce Mé budoucí povolání (úvaha)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Kateřina Křížová
  28. březen 2020
  14 688×
  435 slov

Komentáře ke slohové práci Mé budoucí povolání (úvaha)

ara
ACAB
ricky crimes hate niggas
d*** za ten referat konecne mam mluvni cviceni.
Opravdoví zasílatel
Sakra mamka na to přišla musim jít
Hejtr
Opravdu hezký referát moc se vám povedl. Hejtr.
Martin
Sakra už zase nějaká hathmatilka!
Koz damtun
Hikura dukli ku!!!!
Národní park Šumperk
Hlásíme! Kdyby byl zájem o reférát o Šumpercích zašleme!
Anonim
Prosím vás přeložíte mi prosím komentář od kukundy. Je to latina? Hrozně by mě zajímalo co kurunda napsala. Děkuji za odpověď.
Martin
Nevím co napsat
Kurunda Taj
Forta fifta sixta gajnhwa ob tajnez kiru! Vicjh lok ik dumbus? Nombol bou.